Trebbiano

Vere e bardhe Trebbiano

  • Viti: 2019

  • Litra: 0.75

  • Amballazhi: Qelq

  • Alkol: 12%

Description

Verë e bardhë e prodhuar në zonën e myzeqese në kantinën tonë në fshatin Toshkëz – Lushnjë me rrush trebbiano d’abruzzo. Është një verë me një aromë harmonike dhe delikate, e thate me një shije që zgjat. Është në në ngjyrë të kashtë në të jeshile. Këshillohet të konsumohet në temperaturën 12C me specialitete të ndryshme pastash dhe fruta deti.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Trebbiano”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment